Mikulášské zábavy v sokolovně (Zbraslavské noviny 1/03)

V sobotu 30. listopadu uspořádala Zbraslavská kulturní společnost hned dvě taneční zábavy - odpoledne pro děti a večer pro dospělé. Obě akce se vydařily nad očekávání. Zejména o návštěvě večerní "tancovačky" měl pořadatel pochybnosti, vždyť zkušenosti z minulých let nebyly zrovna nejlepší. Ale nyní je rázem vše špatné zapomenuto a ZKS uvažuje o uspořádání ještě jedné zábavy, masopustní, někdy na přelomu února a března. A samozřejmě opět ve dvojím provedení - pro děti i dospělé.

Na fotografiích paní Ivany Hamplové, pořízených odpoledne, vidíme jak ipřímě se děti i jejich rodičové bavili, že mnozí z kluků a děvčátek ctili mikulášský ráz a přišli coby andílkové či čertíci. Atrakcí, a to nejen pro děti, ale i pro večerní hosty, byla návštěva sv. Mikuláše, který obdaroval přítomné cenami z tomboly, jejíž tah organizoval takřka v rytmu kvapíku. To aby nikdo dlouho nezahálel a neseděl, aby každý měl co největší možnost "vytrdlovat se" na parketu při muzicírování vynikajícího Duo Mixu. Tombola - odpolední i večerní - byla tak bohatá, že možnost vyhrát měl téměř každý.

Pro pořadatele znamenaly zábavy i značný finanční přínos - a peníze teď, kdy letní velká voda zničila v Divadle Jana Kašky značnou část majetku ZKS, jsou pro společnost, málo platné, takřka prioritou číslo jedna. A tak patří, mimo jiné, poděkování všem, kdo věnoval pěkné ceny do obou tombol. Byli to: Pan Kopecký, firma KAMA, pan Ledvina, pan Horký,

Zbraslavská lékárna, Kniha U Stromečku, knihovna Zbraslav, pan Pokorný, obuv A + J, pekařství MERVART, družstvo sedlářů, WITT Zbraslav, paní M. Svobodová, LEROS s.r.o., firma KRD, firma TUPPENWARE, potraviny U Stromečku, firma KNAUF, knihy GANDALF, nábytek PLUS (u stromečku a paní Charvátová - TEXTIL.