Dětský dramatický soubor

Školní rok 2017/18

Letos jsme zahájili již třetí rok činnosti Dětského dramatického souboru Divadla Jana Kašky, a to se dvěma skupinami.

 

Rozpis skupin na školní rok 2017/18:
Úterý              16:00 – 17:30 (vedoucí Pavla Bruknerová)

Čtvrtek           16:00 - 17:30 (vedoucí Božena Osvaldová)

Kurzovné        1.000,-Kč / školní rok

 Náplň:

Prostřednictvím improvizace a práce na jevištním tvaru chceme dětem dát prostor k rozvíjení komunikačních dovedností, schopnosti diskuze a pěstování zdravého sebevědomí. Témata her jsou vybírána na základě aktuálních potřeb a zájmů žáků a samotné představení je výsledkem společné práce.
Podstatným prvkem hodin jsou etudy, improvizační divadlo, diskuse a teprve na jejich základě připravené představení. Úterní skupina (pod vedením Pavly) se momentálně chystá na obnovenou premiéru hry „Těžký život superhrdinů“. Čtvrteční skupina (pod vedením Báji) dolaďuje příběh „Eliška“, který vznikl v rámci letního divadelního tábora a premiéru měl na Slavnostech Elišky Předmyslovny,  a také oprašuje loňskou inscenaci „Domov pro Marťany“ podle stejnojmenné knížky Martiny Drijverové.
Přijďte se podívat na naše dílo, o termínech představení vás budeme včas informovat.

Přihlášení do souboru pro nové zájemce:

Vzhledem k velkému zájmu o Dětský dramatický soubor, za který jsme samozřejmě velmi rádi, je v tuto chvíli kapacita obou skupin již prakticky naplněna.

Pokud jsou však mezi vámi opravdu vážní zájemci, ozvěte se na e-mail: pavla.rakousova@gmail.com a třeba se nám podaří něco vymyslet.

Krásný den a divadlu zdar!

Pavla B. a Bája O.

 

Vedoucí

Pavla Brucknerova

  • Pavla Bruknerová

Studentka katedry výchovné dramatiky DAMU.

Ochotnické činohře se věnuje již 15 let, a to od chvíle, kdy začala navštěvovat podobný kroužek pod vedením Tomáše Vacka. Z Divadla Jana Kašky ji můžete znát z několika inscenací, ať už v roli režisérky, nebo herečky.

Momentálně hraje ve hře Sen noci Svatojánské.

 

Kontakt: pavla.rakousova@gmail.com

 

  • Mgr. et MgA. Božena Osvaldová

Lektorka, tanečnice, herečka, výtvarnice...

Vystudovala obor Výtvarná výchova na KVV PedF UK a následně obor výchovná dramatika na KVD DAMU. Od roku 2007 vyučovala VV na ZUŠ Radotín, kde následně převzala i LDO. V současnosti působí jako lektorka v divadle Minor a ve Werichově vile, jako herečka v Divadle Jana Kašky a jako tanečnice ve skupině Hortus Gratiae. Věnuje se tématům: průsečíky výtvarné a dramatické výchovy, tvorba s dětským divadelním souborem, pohyb a atmosféra na jevišti, obraz...

Kontakt: bajao@seznam.cz