Divadlo zahájí novou sezónu (Zbraslavské noviny 9/2000)

Sezóna bude zahájena někdy na přelomu září a října 2000. Dnes ještě nejsou stanoveny pevné termíny jednotlivých představení. Je vcelku jasné, co se bude hrát, ale nikoliv kdy.

Na repertoáru činoherního souboru Zbraslavské kulturní společnosti zůstávají úspěšné tituly z minulé sezóny - komedie Antonína Procházky "S tvojí dcerou ne" (režie J. Kohout, hrají J. Černá, O. Nováková, L. Vedralová, J. Kohout, M. Pešek, F. Toušek a T. Vacek), další komedie, tentokrát z pera domácí autorky H. Němcové, s názvem "Lupiči" (režie J. Kohout a J. Dolanský j.h., hrají A. Boubelíková, J. Černá, H. Němcová, O. Nováková, F. Kadleček, J. Špaček, T. Vacek a J. Vedral). Na scénu Divadla Jana Kašky se po několika letech vrátí i jednoaktová komedie L. Stroupežnického "Zvíkovský rarášek", kterou v červnu t.r. sehrál zbraslavský soubor na nádvoří zámku v Brandýse nad Labem v rámci přehlídky "Zámecké jeviště 2000", (hru režíroval S. Mahelka, hrají L. Kulhánková, M. Trejbalová, L. Vedralová, B. Velemínská, J. Kohout, F. Kadleček a F. Pondělíček). A konečně - je pravděpodobné, že se ještě několikrát sehraje operní taškařice H. Němcové (libreto) a V. Vedrala (hudba) "Slepička a kohoutek", (režie H. Němcová, hrají a zpívají J. Černá, H. Němcová, O. Nováková, L. Vedralová, F. Kadleček, Z. Meyer, V. Randák a T. Vacek).

Zbraslavský ochotnický soubor připravuje pro podzimní část sezóny jedinou premiéru - pohádkovou komedii V Nováka a S. Oubrama "Vodník Mařenka". Tato inscenace bude samozřejmě určena především dětem a hrát se bude v rámci sobotních odpoledních představení, ale protože i mezi dospělými je dosti těch, kteří se rádi podívají na veselou a vtipnou pohádku (nevymýšlíme si, hovoříme ze zkušenosti), sehrána bude i ve večerní době a věříme, že s úspěchem. (Hru režíruje F. Pondělíček, hrají v ní L. Vedralová, K. Vejvodová, J. Kohout, S. Mahelka a F. Toušek.)

Loutkářský soubor Rolnička zahájí svoji sezónu jako každoročně cca v polovině října.

V říjnových a listopadových novinách už naleznete, vážení čtenáři, pravidelnou rubriku "Kulturní kalendář", ale už v průběhu září budou v předprodeji vstupenky na některá představení, takže sledujte plakáty, případně se ptejte na oddělení kultury MÚ (ulice Opata Konráda 1196) nebo v místní knihovně (U Malé řeky 3), tel. 5792 1339, linky 11 nebo 34.